Kitap-Evi Okur Mekanıdır

Kitap ve Dergi satış sitesi

Acemi Kalemler Dergisi Çıktı

Acemi Kalemler Dergisi 16 sayfa olarak ve tek renkli baskısı ile dünyamızı renklendirmek üzere kültür sanat ve edebiyat hayatına dahil oldu. Genç kalemlerin çıkardığı dergiye yazı hayatımıza hoş geldiniz diyoruz. Acemi Kalemler ayda bir yayınlanıyor. Genç kalemlerin yazdığı bir dergi. Şiir Vakti Yayınları bünyesinde çıkan ikinci dergi oluyor.

Çıkış yazısında dergi kendini şu şekilde tanıtıyor:

"Acemi Kalemler genç yeteneklerin yazdığı, ürün ağırlık bir dergi olma arzusundadır. Şiir, hikâye, deneme, eleştiri ve kültür sanatla ilgili olmak üzere, her türlü edebi nitelikli yazılara, haberlere yer verilir.

Hiçbir iddiamız yok. Kendimize göre okuyup yazacağız. Herkesin düşüncesi kendini bağlar ve herkesin şiiri, hikâyesi, eseri v.s. de kendine göredir. Tek ilkemiz çığırtkanlık yapmamak olacaktır. Biz kendimizi önemsemiyoruz ama bizi önemseyenleri önemseriz. Ne desek ki… Hayat, şiir gibi akıp gitse iyi olmaz mı? Hayat, geride şiir lezzeti bıraksa. En azından biz bunu okur için yapabilirsek, kendimizi mutlu hissederiz.

Ustalarımızı misafir etmek isteriz. Kibirden uzak cümlelerinizle gelin oturun soframıza. Dünya hepimize karşı cömertken sizin burnunuzdan kıl aldırmayan tavrınız kime ki? Bize mi? Olsun. Siz varsanız ancak eserinizle varsınız, bizde karalamalarımızla.

Bize yol veren ve yol gösteren eğiten, öğreten sonra elimizde tutup böyle gönül gönül gezdiren birileri var. Yalnızca edebiyat sevgisi ile bize yaklaşan tüm insanlara bir tutam çiçek sunmak istedik. Dikenleri zaman içinde ayıklamayı daha iyi yapabileceğimize inanıyoruz. Soframıza, herkes buyursun isteriz ama gördüğünüz gibi yerimiz oldukça dar. Siz, koca kütüğün içine küçük bir keçiboynuzu yerleştirme yöntemini tarz olarak seçmezseniz neden rahatsız olasınız ki…

Çok sıcak bir merhaba ile size her ay gülümsemek isteriz. Sizde hayata gülümsemek istediğiniz vakit mutlak elinizde Acemi Kalemler olmalı zira gülüşleriniz daha anlamlı ve hayata dair olsun. Bizim gülüşlerimiz her daim sıcak, içten ve hayata dair olacak.

Üç günlük dünyada, beş günlük azığa ihtiyaç var. An kadar kısa bir vakti bizimle geçirecek olanlara selam olsun. Okur, biz buradayız, sesimize ses verdiğiniz vakit sizinle birlikte kalpten gülümsemek isteriz.

Taze bir fidan olarak boy vermek istiyoruz. Üzerimize basmak, bizi aşağılamak, sizin büyüklüğünüzden midir? Yoksa bizim cılızlığımızdan mı? Görmezden de gelebilirsiniz. Zaman her şeyin ilacı… Bize ayrılan zamanı doldurmak niyetiyle…"

Derginin Bu sayısında: Mustafa Yılmaz, Selim Tunçbilek, Ayşe Aksoy, Erol Metin, Kurtuluş Çelebi, Zehra Meral İvecan, Emine Çoban, Gatma Dağlı, Selçuk Şamil, Melike Çelik, Mesut Hekimhan, Sonay Karasu, Osman Selçuk yazı ve şiirleri ile yer almakta.

Dergi her ayın birinde abonesinde olacak denmekte. Yıllık Abone bedeli 60 TL.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   183 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.78754.8066
Euro5.56415.5864
Hava Durumu
Anlık
Yarın
20° 29° 16°
Saat
Takvim