Kitap-Evi Okur Mekanıdır

Kitap ve Dergi satış sitesi

inci elif dönmez

inci elif dönmez
elifinci0316@hotmail.com
UZUN GECE
22/03/2014

 

   Yollar yokluğunla örülü. Öylesine sarıp sarmalamış ki bütün o geçtiğin caddeler ayak izlerini. Şimdi kaldırımların neden beni sana getirmediğini daha iyi anlıyorum. Çünkü seni içine çeken hangi varlık, senden kopmaya tahammül edebilir?

    Omuzumda senin düşlerine katıklar taşıyorum. Avuçlarım, yıkık dökük viraneli, cam kırığı, saydam ve o oranda lekeli. Yüzümde, git gide benden uzaklaşan bir çehre.

   Aynadaki kimse, tanıyamıyorum. Ben miyim? Gözlerim, canı içinden çekilmiş bir ceset. Saçlarım kaç gündür birbiri içinde dolanıp durur. Yanaklarım kışı bekleyen bir sonbahar. Peki ya bahar? Ne zaman gelecek dersin?

   Zamanın o, en ağır dakikalarının geçtiği bu odada, içimden sana doğru uzayıp giden engin bir yol beliriyor duvarın bitiminde. Gözlerim alabildiğince yola dalıp gidiyor. Sonunu görmeye çalışıyor. Sonu yok. Zorlasam bir ırmak çizsem etrafına yine de sonunu göremiyorum. Sonra, yüreğimin üstünde, varlığını olanca ağırlığı ile hissediyorum. Yüklendikçe, etime batan bir ağırlık bu. Acıtsa da seviyorum. Acıtsa da istiyorum bütün hüznüme rağmen.

   Sensiz geçen her akşama alışmam gerekse de, alışamadığımı hissediyorum. Bütün bütün yükselen bu derin uğultu beni uykuya zorlamaya başlıyor. Kimi zaman istekle, kimi zaman zorla, yerine getiriyorum bedenimin bu teklifini.

   Sensiz bir günü daha rafa kaldırıyorum. Her yeni gün yeni bir umut türküsü dilime dolanıyor. Ya bugünse geldiğin gün diyerek, heyecanımın kırıntısını da alıp yanı başıma, dalıyorum uzun geceye.Paylaş | | Yorum Yaz
2694 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.33755.3589
Euro6.05236.0765
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 15° 5°
Saat
Takvim