Kitap-Evi Okur Mekanıdır

Kitap ve Dergi satış sitesi

Anasayfa


     Ortak Değerlerimizin Dili Muhsin İlyas Subaşı

   
Üretici : Şiir Vakti Yayınları
Fiyat : 15 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
Türk Edebiyatının önemli şahsiyetlerinden Muhsin İlyas Subaşı üzerine yapılmış en kapsamlı çalışma. Dr. Esra Kürüm'ün kendine özgü örnek çalışması.
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar
"Ortak Değerlerimizin Dili Muhsin İlyas Subaşı" Dr. Esra KÜRÜM'ün kaleme aldığı özgün bir çalışma.

Şair, Yazar, Muhsin İlyas Subaşı'nın Hayatı, Edebi Şahsiyeti ve Eserlerinin geniş olarak incelendiği bu çalışma örnek sayılabilecek bir eser. 

Prof Dr. Erdoğan Erbay bu çalışma için şunları söylüyor: 
Muhsin İlyas Subaşı, yirminci asrın yok edici maddî imkânlarına karşı, mana ve özü koyarak, bir ömür boyu mü-cadele eden insanlardandır. Bir milletin, miras yoluyla devre-den, dünya ve ahiret ölçülerini, hayırlı bir halef sıfatı ve sadakatiyle taşımaya aht etmiş, Hakk’ın has kulu, milletin bir ferdidir. Şiirden romana, poetikadan şehir monografisine, kalem oynattığı her sahada, Hakk’ın ve halkın koyduğu düsturu rehber edinmiş, hilâf-ı hakikat bir şey söylememeye itina ile bağlı kalmıştır.

İşte, memleketin değeri olan sanatkâr Subaşı, Dr. Esra Kürüm tarafından bir doktora çalışmasına konu edilmiştir. Bu çalışma, milletin hayırhah evladını, çoktan hak ettiği, milletin vicdanında var olma makamına taşımada önemli bir adımdır. Kitap, Subaşı ve eserlerine yönelik yapılacak çalışmalar için, yerinde ama geç kalmış kalem mahsulüdür. Yine kitap, alanla ilgili bitirici ve yok edici değil, yüceltici ve yol açıcı bir rehberliği üstlenecek gayretin neticesidir. Aynı zamanda eser, Dr. Esra Kürüm’ün bundan sonra ortaya koyacağı edebî ve fikrî emeklerin de habercisi olarak algılanmalıdır.


392 sayfa 15 TL. 
 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.36725.3887
Euro6.07136.0956
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 3°
Saat
Takvim