Kitap-Evi Okur Mekanıdır

Kitap ve Dergi satış sitesi

Anasayfa


     Acemi Kalemler

   
Üretici : Şiir Vakti Yayınları
Fiyat : 5 TL 
Ürün Özellikleri
Aylık Kültür sanat ve edebiyat dergisi
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

“Biz Bir Aileyiz” sunumuyla çıkan üçüncü sayı Acemi Kalemlerin uzun soluklu bir dergi olacağı izlenimini veriyor. Sunumda buna işaret ediyor. “Kuş misali değerli gördüğümüz her bir anıyı, bilgiyi, erdemi titizlikle taşıdık yuvamıza. Yıkıp dağıtan poyrazlara inat ılık ılık esen meltemlerin gölgesinde demledik ruhumuzu ve biz böylesine sıcak bir yuvada aile olduk. Dalların arasından kimi zaman olgunlaşmadan düşen kimi zaman da rüzgârın savurduğu yapraklardan, yalnızca birlik olarak korunabileceğimizi öğrendik.” Diyorlar ve ilave ediyorlar: “Ailemiz genişliyor! Acemi Kalemlere ilgi artıyor. Okuru olduğunuz dergimizin yazarı olmak isteğinizi çok yerinde buluyoruz. Her sayımızda sizlerden gelen çalışmalara da yer vereceğiz. Acemi Kalemler okul görevi yapsın istiyoruz.” Diyen derginin orta sayfa söyleşisinde “Kuş Günlükleri” kitabıyla tanınan ve bu yıl Yunus Emre Şiir Ödülünü kazanan Şadi Kocabaş var.

Daha önce çeşitli dergilerden tanıdığımız Burhan Kale’nin Taşkın başlıklı şiiri Acemi Kalemler’in kapağında yer almış. Şair: “Annen gözlerini tutar turfanda/Çocuk yanınsa kalır isyanda! /Kör ebe, sokaklar/Saklanır merhamet/Her gün başka bir limanda” diye dünyadaki kaybolan merhamet duygusuna dikkat çekiyor. Derginin diğer şairleri ise; Sonay KARARSU, İsmail KARAPINAR, Kurtuluş ÇELEBİ şiirleri ile dikkat çeken şairler.

Acemi Kalemler’in Aralık 2017 sayısında “Davet” Romanı ve On Üçüncü Gün” isimli şiir kitaplarından tanıdığımız Selim Tunçbilek’in Geçtiğimiz aylarda verilen Nobel Edebiyat Ödüllerine ilişkin farklı bakış açılarıyla kaleme alınmış yazısı ile başlıyor. Bildiğimiz Kadarıyla Selim Tunçbilek hem Yazar Okulunun hem de Edebiyat Atölyesinin hocalarından. Derginin Şair ve yazarlarından Mustafa YILMAZ ise “İnsanın Mevsimlere Yaptığı Fenalıklar” başlıklı denemesinde üslubuyla dikkat çekiyor. Usta Romancı Hasan Ali Toptaş’ın “Harfler ve Notalar” kitabını Leyla NEHAR Değerlendirmiş. Meltem EKEN ise derginin “Kaçış” isimli denemesiyle ilgi toplayan genç kalemlerinden. Zehra Meral Konşuk İVECAN Derginin her sayısında yazan bir başka kalem.

Acemi Kalemler dergisi hikâyeleri göz dolduran dört güçlü hikâyecinin müjdesini veriyor bize. “Mor Hırka” hikâyesi ile Melike ÇELİK, “Vakit Çok Geç” hikâyesi ile Fatma DAĞLI, “Havlayan Şemsiye” ile Zehra AKKAYA ve derginin en genç hikâyecisi olan Emine ÇOBAN’ın “Kar taneleri” isimli hikâyesi güçlendirmiş dergiyi.

Acemi Kalemler dergisi Edebiyat zevkinizi bir üst noktaya taşıyan bir dergi takip etmenizi hararetle tavsiye ederiz.
 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.36725.3887
Euro6.07136.0956
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 3°
Saat
Takvim